3. Pôvod a Skoré Používanie Čaju v Číne

Legendárny Pôvod

Podľa čínskej legendy sa pôvod čaju spája s císařom Shen Nongom, ktorý je v čínskej histórii a mytológii známy ako otec čínskej medicíny a poľnohospodárstva. Shen Nong, ktorý žil okolo roku 2737 pred naším letopočtom, je považovaný za jednu z troch veľkých kultúrnych hrdinov starovekej Číny. Jeho príspevok k čínskej civilizácii zahŕňa zavedenie poľnohospodárstva a zoznámenie ľudí s liečivými rastlinami.

Legenda hovorí, že Shen Nong mal zvyk vyskúšať rôzne byliny a rastliny, aby pochopil ich liečivé účinky. Jedného dňa, keď varil vodu v prírode, do jeho kotla padlo niekoľko listov z divého čajového kríka. Voda sa nafarbila a Shen Nong, vždy zvedavý a ochotný experimentovať, ochutnal výsledok. Bol príjemne prekvapený lahodnou chuťou a osviežujúcim účinkom nápoja. Tak sa, podľa legendy, narodil čaj.

Historické Záznamy a Skoré Používanie

Skoré používanie čaju v Číne je dokumentované aj v historických záznamoch. Prvé písomné zmienky o čaji pochádzajú z obdobia dynastie Shang (16. – 11. storočie pred naším letopočtom), kde sa čaj používal najmä ako liečivá bylina. V období dynastie Zhou (1046 – 256 pred naším letopočtom) čaj začal byť viac rozšírený a používaný aj ako bežný nápoj.

Za dynastie Han (206 pred naším letopočtom – 220 našej éry) sa čaj začal pestovať organizovanejšie a jeho konzumácia sa stala populárnejšou medzi rôznymi vrstvami spoločnosti. V tomto období sa tiež začali rozvíjať rôzne metódy prípravy čaju, ako aj jeho kulinárske využitie.

V období dynastie Tang (618 – 907 našej éry) čaj dosiahol status národného nápoja. V tejto ére bol napísaný prvý známy spis o čaji, „Cha Jing“ (Kniha o Čaji) od Lu Yua. Tento spis podrobne popisuje rôzne aspekty pestovania, prípravy a pitia čaju, a dokladá dôležitosť čaju v čínskej kultúre.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...